Partnerzy Dietetyka

reklamówki z nadrukiem producent emgraf
przeprowadzki firm wrocław
taśmy klejące z nadrukiem protape

Co mówią klienci naszej poradni dietetycznej?

“Wpółpraca z Dietetyk Kraków okazała się strzałem w dziesiatkę! Dzięki zastosowanej w poradni diecie odchudzającej udało mi się zrzucić zbędne kilogramy! Dziękuję bardzo. ”
Anna Dymkowska, Nauczyciel
“Jestem młodą mamą i jak doskonale wiadomo bo zdarza się to często miałam nadwagę. Dietetyk Kraków dobrał dla mnie odpowiednia dietę i zadbał żeby mój syn w trakcie karmienia nadal dostawał wszelkie niezbędne mikroelementy. ”
Mariola Adrzejczyk, Pracownik biurowy
“Dietetyk Kraków dobrał dietę dla mojego dorastającego syna. Miał on sporą nadwagę i żadne próby podejmowane przeze mnie nie dawały żadnych efektów. Po wizycie w poradni dietetycznej dostaliśmy jadłospis i syn został odpowiedni przebadany. Dzięki zastosowanej diecie syn skutecznie się odchudził. ”
Sylwia Szybka, Pracownik działu HR w dużej firmie

Dietetyk kraków - Dieta dla Mam

Racjonalne odżywianie się kobiet w okresie ciąży ma ogromne znaczenie nie tylko dla nich samych, ale również dla rozwijającego się płodu. Nowo powstający organizm czerpie wszystkie niezbędne składniki z organizmu matki. Sposób odżywiania wpływa na zdrowie dziecka, nie tylko na jego rozwój fizyczny, ale również umysłowy. Prawidłowo skomponowana dieta w ciąży, jest istotnym elementem profilaktyki, która przeciwdziała codziennym dolegliwościom.

Planowanie ciąży lub jej początek to bardzo dobry moment do modyfikacji zachowań związanych z żywieniem.

Zasady zdrowego żywienia w ciąży:

 • Nie jemy za dwoje - Energetyczne potrzeby w ciąży wzrastają zaledwie o około 300 kcal na dobę, a to odpowiednik tylko jednego, niewielkiego posiłku. Zbyt kaloryczna dieta może w przyszłości spowodować sporą nadwagę, która może być przeszkodą w prawidłowym przebiegu ciąży, a nawet utrudnić poród.
 • Stawiamy na jakość, a nie ilość - O ile nie należy jeść dwa razy więcej, to z pewnością należy jeść dwa razy lepiej. Niezwykle istotne staje się odpowiednie zestawianie składników odżywczych - dostarczane w odpowiednich proporcjach zaowocują prawidłowym rozwojem dziecka.
 • Jemy dużo produktów bogatych w witaminy - Bardzo istotną rolę w żywieniu w okresie ciąży pełnią warzywa i owoce. Dostarczają dużej ilości witaminy C, karotenoidów, folianów, flawonoidów i błonnika. Antyoksydanty pochodzące z warzyw i owoców ułatwiają uniknięcie wystąpienia nadciśnienia podczas ciąży. Foliany (kwas foliowy w naturalnej postaci) odgrywają ważną rolę w zapewnieniu prawidłowego rozwoju układu nerwowego u dziecka.
 • Pijemy dużo płynów - W okresie ciąży rola spożywanych napojów jest niezmiernie istotna. Najlepiej pragnienie ugasić szklanką wody źródlanej. Woda nie jest zaliczana do składników odżywczych, ale jako składnik tkanek i płynów ustrojowych organizmu stanowi 50-80% masy ciała. Zasoby wodne organizmu muszę być stale uzupełniane, gdyż organizm potrzebuje jej do pełnienia swoich podstawowych funkcji. Pełni funkcję ochronną dla mózgu, gałki ocznej, płodu, rdzenia kręgowego.
 • Regularnie spożywamy posiłki - W zrównoważonej diecie ważne jest również regularne spożywanie posiłków. Należy jeść o stałych porach, w odstępach około 3 godzin, czyli w naszych codziennym menu powinno być około 4-5 posiłków. Zagwarantuje to właściwą gospodarkę składnikami odżywczymi.

Jeśli więc:

 • planujesz macierzyństwo
 • spodziewasz się dziecka
 • karmisz piersią
 • nie wiesz jak wrócić do formy sprzed ciąży
 • nie masz pewności czy zdrowo się odżywiasz

Skorzystaj z pomocy specjalisty.

Oferujemy opracowanie indywidualnej diety warunkującej zdrowie przyszłej mamy i prawidłowy rozwój dziecka.

Dietetyka w Krakowie - Zobacz również

 • Odchudzanie

  Pomożemy Ci schudnąć! Zobacz jak wygląda profesjonalne odchudzanie!
  Ochudzanie
 • Dla dzieci i młodzieży

  Specjalnie opracowany program dietetyczny i odchudzający dla ludzi młodych.
  Dla ludzi młodych
 • Dietoterapia

  Najbardizej naturalna metoda przywracania zdrowia! Sprawdź jak możemy Ci pomóc.
  Dietoterapia
 • Żywienie Sportowców

  Opracowujemy specjalną dietę dla sportowców. Jeżeli często wykonujesz wysiłek fizyczny, zobacz.
  Dla Sportowców
 • Analiza Składu Ciała

  Proponujemy pomiary i anazlię składu ciała, wykonywaną specjalistycznym urządzeniem.
  Analiza składu ciała
 • Diagnostyka

  Sprawdź koniecznie w jaki sposób pracujemy i w jaki sposób mozemy zdiagnozować Twoją chorobę.
  Diagnostyka
 • E-Dietetyk

  Nie masz czasu na wizytę w poradni dietetycznej? Żaden problem. ustalimy ci dietę online!
  E-Dietetyk
 • Cennik

  Uprzejmie zachęcamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług dietetycznych. Zapraszamy.
  Cennik dietetyka