Co mówią klienci naszej poradni dietetycznej?

“Wpółpraca z Dietetyk Kraków okazała się strzałem w dziesiatkę! Dzięki zastosowanej w poradni diecie odchudzającej udało mi się zrzucić zbędne kilogramy! Dziękuję bardzo. ”
Anna Dymkowska, Nauczyciel
“Jestem młodą mamą i jak doskonale wiadomo bo zdarza się to często miałam nadwagę. Dietetyk Kraków dobrał dla mnie odpowiednia dietę i zadbał żeby mój syn w trakcie karmienia nadal dostawał wszelkie niezbędne mikroelementy. ”
Mariola Adrzejczyk, Pracownik biurowy
“Dietetyk Kraków dobrał dietę dla mojego dorastającego syna. Miał on sporą nadwagę i żadne próby podejmowane przeze mnie nie dawały żadnych efektów. Po wizycie w poradni dietetycznej dostaliśmy jadłospis i syn został odpowiedni przebadany. Dzięki zastosowanej diecie syn skutecznie się odchudził. ”
Sylwia Szybka, Pracownik działu HR w dużej firmie

Orzechy - Jesienny przysmak dla każdego - nawet na diecie!

Któż nie marzy o pięknej i smukłej sylwetce, którą można osiągnąć bez większych wyrzeczeń? Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie w jednym produkcie pysznego smaku przekąski z jej właściwościami odchudzającymi. Oczywiście taki złoty środek nie istnieje, ale jest jeden produkt, któremu całkiem niedaleko do ideału. Mowa mianowicie o orzechach.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że orzechy – ze względu na swoją kaloryczność – są złym wyborem jeśli chodzi o przekąszanie ich między posiłkami. Jednak ich bogactwo kryje się w wartościach odżywczych, a także w tym, że zapewniają niemal od razu uczucie sytości. Jeśli więc najdzie nas ochota na małe co nieco, to najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po orzechy.

Orzechy zawierają duże ilości tłuszczów, jednak są to tłuszcze wartościowe dla ludzkiego organizmu. Mają one przewagę nienasyconych kwasów tłuszczowych, wpływających między innymi na obniżenie poziomu złego cholesterolu we krwi. Oprócz tego orzechy mogą się pochwalić wysoką zawartością bezcennych witamin – E oraz tych z grupy B. Witaminy B6 i B1 występujące w orzechach, zwłaszcza włoskich i pistacjach, są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Z kolei witamina B3 pochodząca z orzechów arachidowych chroni nasz układ pokarmowy i zabezpiecza przed spadkiem nastroju. Migdały przyczynią się również do uregulowania metabolizmu ze względu na występującą w nich obficie witaminę B2. Jest ona potrzebna zwłaszcza kobietom, które wkrótce zostaną matkami albo karmią swoje pociechy piersią.

Nie bez znaczenia jest także duża zawartość białka, dostarczającego nam energii, oraz składników mineralnych. Spożywając regularnie orzechy, nie narazimy się na niedobór takich pierwiastków jak magnez, potas, żelazo, cynk czy wapń. Wszystkie te zalety wpływają również na poprawę koncentracji, zdolności intelektualnych, a w przypadku dzieci są sposobem na prawidłowy rozwój i zdrowie. Osoby, które często sięgają po tę pyszną przekąskę, są w mniejszym stopniu narażone na zawał serca, choroby układu naczyniowego, cukrzycę czy też udar.

Porady Dietetyka

Walka z nadwagą Niedoceniasz wagi błonnika? Czas to zmienić! Koniecznie!
Jessieny frykas dla każdego Orzechy, pyszne i zdrowe. Mają dużo kalorii? Nie przejmuj się tym!
Siemie lniane - dlaczego warto Kolejny niedoceniony produkt. Tylko właściwie dlaczego?