Odchudzanie - Dietetyk Kraków

Odchudzanie jest procesem, który polega na zmniejszaniu masy, do prawidłowej masy ciała, zapewniającej optymalny stan zdrowia. Proces ten, w ujęciu biologicznym, zmierza do poprawy trawienia, spalaniu tkanki tłuszczowej i tworzeniu mięśniowej, zmniejszenia zapotrzebowania na pokarmy, a w efekcie ogólnej zmianie odżywiania. W ujęciu psychologicznym wywołuje zadowolenie, podwyższenie własnej samooceny, poczucie atrakcyjności oraz wzrost wiary we własne możliwości; może przeciwdziałać stanom nadwagi i otyłości.

Odchudzanie jest również bardzo skutecznym środkiem wczesnej profilaktyki zdrowotnej. Utrzymywanie prawidłowej masy ciała w znacznym stopniu zapobiega wystąpieniu wielu poważnych chorób, między innymi takich jak zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, stawów biodrowych i kolanowych, nadciśnienie tętnicze, zator, zawał mięśnia sercowego, zawał mózgu, wylew krwi do mózgu, cukrzyca typu 2, choroby nerek, kamica żółciowa.

Nadmierne odchudzanie może powodować choroby, takie jak anoreksja czy bulimia. Dlatego w przypadku występowania objawów którejś z tych chorób, odchudzanie powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarską.
Źródło - Wikipedia

Partnerzy Dietetyka

reklamówki z nadrukiem emgraf

emGRAF to doświadczony producent reklamówek z nadrukiem będącym liderem w branży toreb reklamowych i tworzenia wszelkiego rodzaju nadruków. Zapraszamy na stronę www - www.emgraf.pl

przeprowadzki wrocław

Firma ProMove Przeprowadzki do partner zajmujący się świadczeniem usług zarówno transportowych jak i przeprowadzkowych na terenie Wrocławia. Więcej informacji na stronie internetowej - www.przeprowadzki-wroclaw.com

taśmy z nadrukiem

Protape jest firmą, która zajmuje się produkcją i dysptrybucją najwyższej jakości taśm z nadrukiem. Każda taśma jest przygotowywana na indywidualne zamówienie klienta. Zapraszamy na stronę www - protape.pl

Odchudzanie w naszej poradni dietetycznej

Odchudzanie wcale nie musi wiązać się z wielkimi wyrzeczeniami. Jeśli Twoim celem jest odzyskanie i trwałe zachowanie smukłej sylwetki, nie powinnaś/powinieneś radykalnie ograniczać jedzenia. Takie postępowanie nieuchronnie prowadzi do spadku tempa przemiany materii, a w rezultacie przyczyni się do wystąpienia efektu jo-jo.

Tak więc aby schudnąć, trzeba jeść - tyle, że mądrze.

Dlatego też w naszej Poradni Dietetycznej odchudzanie wygląda następująco:

 • Każda dieta jest indywidualnie opracowana, według potrzeb organizmu, stylu życia, upodobań i preferencji kulinarnych pacjenta, tak by jej stosowanie przede wszystkim przynosiło zamierzone rezultaty i nie było uciążliwe.
 • Kaloryczność diety, dobór produktów spożywczych, odpowiednia ich ilość i proporcje poszczególnych składników odżywczych dopasowane są w zależności od wieku, płci, masy ciała i stanu zdrowia pacjenta.
 • Każda dieta jest dokładnie rozpisana każdego dnia na posiłki i potrawy - w każdym jadłospisie znajdują się dokładne ilości zastosowanych produktów, zarówno w gramach jak i w miarach domowych (np. łyżka, szklanka, sztuka)
 • Do każdej potrawy, której sposób przygotowania nie jest oczywisty, dołączony jest również opis wykonania – ważne zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem (poziom trudności przepisów dostosowujemy do każdego pacjenta indywidualnie).
 • W przygotowanym menu znajdą się potrawy lubiane (lub przynajmniej tolerowane) przez Pacjenta, komponowane z produktów ogólnodostępnych, stosowanych w naszej kuchni, co nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oparte są na aktualnych zaleceniach Instytutu Żywności i Żywienia oraz na najnowszej piramidzie żywienia, zgodnej z najświeższymi badaniami naukowym.

Jak sam widzisz odchudzanie z nami powinno być proste i zapewnić Ci wszystko czego potrzebujesz!

Tylko dieta zapewniająca komplet niezbędnych składników odżywczych jest bezpieczna dla organizmu.

Dietetyka w Krakowie - Zobacz również

 • Dietoterapia

  Najbardizej naturalna metoda przywracania zdrowia! Sprawdź jak możemy Ci pomóc.
  Dietoterapia
 • Dla dzieci i młodzieży

  Specjalnie opracowany program dietetyczny i odchudzający dla ludzi młodych.
  Dla ludzi młodych
 • Dla Mam

  Jesteś młodą mamą i chcesz schudnąć a przy tym nie szkodzić dziecku? Dobrze trafiłaś!
  Dla Mam
 • Żywienie Sportowców

  Opracowujemy specjalną dietę dla sportowców. Jeżeli często wykonujesz wysiłek fizyczny, zobacz.
  Dla Sportowców
 • Analiza Składu Ciała

  Proponujemy pomiary i anazlię składu ciała, wykonywaną specjalistycznym urządzeniem.
  Analiza składu ciała
 • Diagnostyka

  Sprawdź koniecznie w jaki sposób pracujemy i w jaki sposób mozemy zdiagnozować Twoją chorobę.
  Diagnostyka
 • E-Dietetyk

  Nie masz czasu na wizytę w poradni dietetycznej? Żaden problem. ustalimy ci dietę online!
  E-Dietetyk
 • Cennik

  Uprzejmie zachęcamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług dietetycznych. Zapraszamy.
  Cennik dietetyka