Dlaczego na diecie warto spożywać siemię lniane?

Chociaż siemię lniane wciąż jest produktem niedocenionym i wiele osób nie zna jego dobroczynnego działania, nie można zaprzeczyć, że mała, brązowe ziarenka zajmują bardzo ważną pozycję wśród zdrowej żywności. Cóż tak wyjątkowego kryją, że warto po nie sięgać?

Siemieniem lnianym określa się maleńkie nasionka lnu, które można zakupić w sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością, a czasami również w supermarketach. Produkt ten zalicza się do kategorii „super żywności”, co oznacza, że jego spożycie przynosi organizmowi szczególnie wiele korzyści. Siemię lniane wywiera pozytywne działanie zarówno na zdrowie, jak i kondycję i urodę człowieka. Dodatkowym jego walorem jest stosunkowo niska cena, dzięki czemu już za kilka złotych można zagwarantować sobie dobroczynną kurację.

Pozytywne działanie siemienia lnianego warunkuje niebywale wysoka zawartość Omega-3, błonnika, jak również licznych witamin i minerałów. Produkt ten jest bardzo bogatym źródłem witaminy E, która zwana jest witaminą młodości. Dzięki niej siemię przejawia działanie antyoksydacyjne. Wysoka zawartość błonnika gwarantuje z kolei regulację pracy układu trawiennego i oczyszczenie całego organizmu. Już po kilku tygodniach spożywania siemienia lnianego można zauważyć znaczące różnice w samopoczuciu i wyglądzie.

Siemię lniane najlepiej kupować w postaci całych ziarenek, gdyż właśnie w tej postaci najdłużej zachowuje ono swoje cenne właściwości. Ziarenka należy przechowywać w szczelnie zamkniętym, najlepiej nie przepuszczającym światła pojemniku. Najlepszą przyswajalność wykazuje siemię lniane w postaci mielonej, więc ziarenka należy mielić na bieżąco – np. w młynku do kawy – i spożywać. Już 2-3 łyżki zmielonego siemienia lnianego przynosi wiele korzyści dla zdrowia i urody.

Siemię lniane można spożywać jako dodatek do różnych potraw. Charakteryzuje się ono przyjemnym, neutralnym smakiem i nie zaburza smaku potraw. Siemieniem można posypywać kanapki, można dodawać do twarożku, sałatek, a także do smoothie.

Co mówią klienci naszej poradni dietetycznej?

“Wpółpraca z Dietetyk Kraków okazała się strzałem w dziesiatkę! Dzięki zastosowanej w poradni diecie odchudzającej udało mi się zrzucić zbędne kilogramy! Dziękuję bardzo. ”
Anna Dymkowska, Nauczyciel
“Jestem młodą mamą i jak doskonale wiadomo bo zdarza się to często miałam nadwagę. Dietetyk Kraków dobrał dla mnie odpowiednia dietę i zadbał żeby mój syn w trakcie karmienia nadal dostawał wszelkie niezbędne mikroelementy. ”
Mariola Adrzejczyk, Pracownik biurowy
“Dietetyk Kraków dobrał dietę dla mojego dorastającego syna. Miał on sporą nadwagę i żadne próby podejmowane przeze mnie nie dawały żadnych efektów. Po wizycie w poradni dietetycznej dostaliśmy jadłospis i syn został odpowiedni przebadany. Dzięki zastosowanej diecie syn skutecznie się odchudził. ”
Sylwia Szybka, Pracownik działu HR w dużej firmie

Porady Dietetyka

Walka z nadwagą Niedoceniasz wagi błonnika? Czas to zmienić! Koniecznie!
Jessieny frykas dla każdego Orzechy, pyszne i zdrowe. Mają dużo kalorii? Nie przejmuj się tym!
Siemie lniane - dlaczego warto Kolejny niedoceniony produkt. Tylko właściwie dlaczego?