Dietetyk Kraków - Warto Wiedzieć

Woda podobnie jak powietrze jest podstawowym czynnikiem potrzebnym człowiekowi do życia. Ponieważ ciało człowieka składa się w największej części z wody (50-70% osoby dorosłej, 85% noworodka), koniecznością jest jej codzienne uzupełnianie. Organizm człowieka, by właściwie funkcjonował i przeciwdziałał negatywnym wpływom środowiska, powinien codziennie otrzymywać około 0,3 litra czystej wody na każde 10 kg wagi ciała.

Świeżo ugotowane posiłki są zazwyczaj wartościowsze i strawniejsze niż odgrzewane.

Każdy kęs pożywienia powinno się żuć po 30 razy mieszając go ze śliną - trawienie zaczyna się już w jamie ustnej.

Słodycze, ciasta i soki owocowe osłabiaja przewód pokarmowy i sprzyjają powstawaniu nadwagi, jeżeli spożywane są regularnie.

Aromatyczne i ostre przyprawy oraz świeże i suszone zioła podnoszą aktywność przewodu pokarmowego, poprawiają strawność wszystkich potraw i wzmacniają odporność.

Osłonki zbóż (pszenica, owies, ryż naturalny, jęczmień, żyto, kasza jaglana) zawierają kwas fitynowy, który utrudnia wchłanianie minerałów (Ca, Fe, Mg, K, Zn, Se, P) w jelicie cienkim, wywołuje wzdęcia w przewodzie pokarmowym i czyni potrawę ciężkostrawną. W celu pozbycia się kwasu fitynowego i dla ułatwienia trawienia, należy moczyć zboża przez minimum 8 godzin (cała noc) w wodzie z żurku, z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków. Po wymoczeniu zakwaszoną wodę należy odlać a zboża dokładnie wypłukać, zalać czystą wodą i ugotować. Nie trzeba moczyć kaszy gryczanej, a jedynie dokładnie przepłukać wodą przed ugotowaniem.

Co mówią klienci naszej poradni dietetycznej?

“Wpółpraca z Dietetyk Kraków okazała się strzałem w dziesiatkę! Dzięki zastosowanej w poradni diecie odchudzającej udało mi się zrzucić zbędne kilogramy! Dziękuję bardzo. ”
Anna Dymkowska, Nauczyciel
“Jestem młodą mamą i jak doskonale wiadomo bo zdarza się to często miałam nadwagę. Dietetyk Kraków dobrał dla mnie odpowiednia dietę i zadbał żeby mój syn w trakcie karmienia nadal dostawał wszelkie niezbędne mikroelementy. ”
Mariola Adrzejczyk, Pracownik biurowy
“Dietetyk Kraków dobrał dietę dla mojego dorastającego syna. Miał on sporą nadwagę i żadne próby podejmowane przeze mnie nie dawały żadnych efektów. Po wizycie w poradni dietetycznej dostaliśmy jadłospis i syn został odpowiedni przebadany. Dzięki zastosowanej diecie syn skutecznie się odchudził. ”
Sylwia Szybka, Pracownik działu HR w dużej firmie

Dietetyk Kraków - Konsultacje

Konsultacje Dietetyka Informacje o tym jak wyglądają konsultacje w naszej Poradni Dietetycznej w Krakowie.
Pierwsza wizyta u dietetyka Dowiecie się jak wygląda wizyta w naszej poradni dietetycznej i jak się do niej przygotować.
Warto Wiedzieć Czyli szczypta innych potrzebnych informacji przy konultacjach z dietetykiem.